}

Plaj Fareleri

  • 3 Mart 2018 / 14:00
  • 23 Şubat 2018 / 21:00

Yönetmen: Eliza Hittman
Oyuncular: Harris Dickinson, Madeline Weinstein, Kate Hodge, Neal Huff
ABD, 2017, 98', renkli 
İngilizce; Türkçe altyazılı
 
Brooklyn sokaklarında yaşayan Frankie (Harris Dickinson) işçi sınıfı ev hayatının sınırlamalarından kaçma mücadelesi veren bir delikanlıdır. Akşamları arkadaşlarıyla Coney Adası’nda geçirip, başını derde sokarken bir yeni sevgili adayı ile tanışır, ancak bu kez saygı göstermesi istenmektedir. Oysa, Frankie’nin bir sırrı vardır ve bu sır eninde sonunda onun tüm kimliğini sonsuza kadar sorgulamasına yol açacaktır. Plaj Fareleri Brooklyn’in hiç de revaçta olmayan semtlerini gayet otantik bir havada perdeye yansıtıyor. Eril bedenin nesneleştirilmesi Frankie’nin kafa karışıklığı ve kırgınlık içindeki özlemlerini ve kendini keşfetme çabasına ilişkin anlayışı açıklığa kavuştururken, altını da çiziyor. Harris Dickinson’ın başroldeki performansı yönetmen Eliza Hittman’ın içten bir samimiyet ve acımasız bir dürüstlükle işlediği karakter tahliline ayrı bir derinlik kazandırıyor.  
 

Bu filmin gösterimleri ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır.

Bölünmüş Benlik

Sığınak

Bölünmüş Benlik

Siz Eskiden R.D. Laing Miydiniz?

Bölünmüş Benlik

R.D. Laing’in ‘Düğümler’ini Filme Okumak

Bölünmüş Benlik

Aile Hayatı

Bölünmüş Benlik

Morvern Callar

Bölünmüş Benlik

Kevin Hakkında Konuşmalıyız

Bölünmüş Benlik

Neon Şeytan

Bölünmüş Benlik

Plaj Fareleri

Bölünmüş Benlik

Kutsal Geyiğin Ölümü

Plaj Fareleri

Turquerie

Turquerie

14. yüzyılda Balkanlar’a giren, 15. yüzyılda Konstantinopolis’i fetheden, 16. yüzyılda Viyana kapılarına dayanan Osmanlı İmparatorluğu, uzun süre Avrupa’nın korkulu rüyası olmuştur. Ancak 17. yüzyıl sonlarına gelindiğinde imparatorluğun genişlemesi durmuştu. 

Heykele Geçiş

Heykele Geçiş

Manolo Valdés’in resimleri, maddesel bir mevcudiyet arayışındayken, bu arayış onun heykellerinde daha da belirgindir. Her geçen yıl, bu alanda daha üretken hale gelir. Günümüzde heykel, sanatçının zamanının ve çabalarının büyük bir bölümünü kapsıyor.

Rineke Dijkstra Bana Bak!

Rineke Dijkstra Bana Bak!

“Portre insanlık durumunun dışından ve de içinden bahseder, bir kişinin fiziği kadar psikolojisini de yansıtır –ya da yansıtmalıdır.”