Oslo, 31 Ağustos

  • 23 Mart 2024 / 15.00
  • 4 Nisan 2024 / 19.00

Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Anders Danielsen Lie, Hans Olav Brenner, Ingrid Olava, Malin Crépin
Norveç, Danimarka, İsveç, 2011, 95', DCP, renkli
Norveççe, İngilizce; Türkçe altyazılı 

Pierre Drieu La Rochelle'in Le Feu Follet adlı romanından uyarlanan filmin başkarakteri Anders, uyuşturucu bağımlılığından kurtulmak için tedavi gördüğü rehabilitasyon merkezinden bir günlük izin alarak Oslo'ya gider. Bu, Anders’in eski arkadaşlarıyla ve ailesiyle yüzleşeceği, hayatını yeniden değerlendirme fırsatı bulacağı bir yolculuğa dönüşür.

Oslo'nun kentsel dokusunu ön plana çıkaran film, şehrin sokaklarının Anders'in içsel yolculuğuyla nasıl iç içe geçtiğini gösterir. Gün boyunca şehrin farklı yerlerini ziyaret eden Anders aracılığıyla Oslo'nun parklarını, kafelerini, sokaklarını ve gece hayatını gözlemlerken şehir, Anders için hem bir sığınak hem de kendisiyle yüzleştiği bir mekan görevi görür.

Sonsuz Sokaklar

Transit

Sonsuz Sokaklar

Bir Konuşabilse...

Sonsuz Sokaklar

Oslo, 31 Ağustos

Sonsuz Sokaklar

Sokak Köpekleri

Sonsuz Sokaklar

Hasret

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Göz kamaştırıcı güzellikleriyle Konstantinopolis’in ihtişamını yaratan kutsal mekânlar, aynı zamanda değerli röliklerin saklandığı yerlerdi ve bu nedenle şifa kaynaklarıydı. 

Küçük Sarı Daire ile müzede keşifler!

Küçük Sarı Daire ile müzede keşifler!

Pera Öğrenme programları kapsamında yayınlanan, Tania Bahar'ın kaleme aldığı ve Marina Rico'nun resimlediği hikâye kitabı Küçük Sarı Daire, çocuklarla yetişkinlerin birlikte keşfedecekleri ve paylaşacakları farklı bir öğrenme deneyimi sunuyor.

Aşk ve Müzikte Ölümüne Sadakat

Aşk ve Müzikte Ölümüne Sadakat

Bu Bir Aşk Şarkısı Değil sergisi proje yöneticileri Fatma Çolakoğlu ve Ulya Soley, Nick Hornby’nin edebiyat ve müziğin yollarını kesiştiren etkileyici hikâyesi Ölümüne Sadakat’i anlatıyor!