Oslo, 31 Ağustos

  • 23 Mart 2024 / 15.00
  • 4 Nisan 2024 / 19.00

Yönetmen: Joachim Trier
Oyuncular: Anders Danielsen Lie, Hans Olav Brenner, Ingrid Olava, Malin Crépin
Norveç, Danimarka, İsveç, 2011, 95', DCP, renkli
Norveççe, İngilizce; Türkçe altyazılı 

Pierre Drieu La Rochelle'in Le Feu Follet adlı romanından uyarlanan filmin başkarakteri Anders, uyuşturucu bağımlılığından kurtulmak için tedavi gördüğü rehabilitasyon merkezinden bir günlük izin alarak Oslo'ya gider. Bu, Anders’in eski arkadaşlarıyla ve ailesiyle yüzleşeceği, hayatını yeniden değerlendirme fırsatı bulacağı bir yolculuğa dönüşür.

Oslo'nun kentsel dokusunu ön plana çıkaran film, şehrin sokaklarının Anders'in içsel yolculuğuyla nasıl iç içe geçtiğini gösterir. Gün boyunca şehrin farklı yerlerini ziyaret eden Anders aracılığıyla Oslo'nun parklarını, kafelerini, sokaklarını ve gece hayatını gözlemlerken şehir, Anders için hem bir sığınak hem de kendisiyle yüzleştiği bir mekan görevi görür.

Sonsuz Sokaklar

Transit

Sonsuz Sokaklar

Bir Konuşabilse...

Sonsuz Sokaklar

Oslo, 31 Ağustos

Sonsuz Sokaklar

Sokak Köpekleri

Sonsuz Sokaklar

Hasret

Geceye Doğru: Cadılar Bayramı Özel

Geceye Doğru: Cadılar Bayramı Özel

Pera Film, Cadılar Bayramı yaklaşırken takipçileri için bir izleme listesi paylaşıyor! Listede, kült filmlerden yakın dönem sinema örneklerine, türler arası gezinen tuhaflıklarla dolu 10 film yer alıyor.

Küçük Sarı Daire ile müzede keşifler!

Küçük Sarı Daire ile müzede keşifler!

Pera Öğrenme programları kapsamında yayınlanan, Tania Bahar'ın kaleme aldığı ve Marina Rico'nun resimlediği hikâye kitabı Küçük Sarı Daire, çocuklarla yetişkinlerin birlikte keşfedecekleri ve paylaşacakları farklı bir öğrenme deneyimi sunuyor.

Geleceği Hatırlamak

Geleceği Hatırlamak

Bir koleksiyona veya arşive bakarak gelecek nasıl kurgulanabilir? Seramiğin dayanıklı yapısı onu hayal edebildiğimiz zamanın sonuna dek kalıcı kıldığından geleceğin nasıl hatırlanabileceğini bir seramik koleksiyonu aracılığıyla düşünmek zihin açıcı olabilir. Sergi kapsamında üretilen eserler, geçmişe dair önemli ipuçları taşıyan bir koleksiyonu taze bir perspektifle ele alma ve geleceği hatırlamaya dair bir adım atma potansiyeli taşıyor.