Arkası Şimdi!
Arkası Şimdi!
11 Aralık - 28 Aralık 2019

Pera Film, dizilerden oluşan ilk programını sunar: Arkası Şimdi!

Buradayım! III<br>Dünya AIDS Günü
Buradayım! III
Dünya AIDS Günü

1 Aralık - 14 Aralık 2019

Pera Film, Dünya AIDS Günü için başlattığı Buradayım! adlı film programına bu yıl da devam ediyor.

Seçilmiş Aileler: Tomer Heymann
Seçilmiş Aileler: Tomer Heymann
13 Kasım - 29 Kasım 2019

Gerçekliğin peşine düşerken insanı odağına almayı bir an olsun bırakmayan belgesel yapımcısı ve yönetmen Tomer Heymann’ın filmlerinden retrospektif niteliğinde bir seçki sunuyoruz.

Ansızın Bir Yabancı Belirir
Ansızın Bir Yabancı Belirir
20 Eylül - 10 Kasım 2019

Pera Film, Bienal’in Yedinci Kıta temasından yola çıkarak sunduğu Ansızın Bir Yabancı Belirir programında, doğanın tanıklıklarıyla toplumsal hafızayı bir araya getiren, içinde yaşadığımız dünyaya nasıl yabancılaştığımızı sorgularken, bu yabancılaşma haline nasıl katkıda bulunduğumuzu düşünmeye çağıran yapımlara yer veriyor.

1001 Gram
1001 Gram
13 Eylül - 23 Kasım 2019

Pera Film, Tüm Zamanlara, Tüm Üzgün Taşlara başlıklı video yerleştirmesi kapsamında özel bir gösterim gerçekleştiriyor.

Aldırış Etme
Aldırış Etme
22 Haziran - 29 Haziran 2019

Onur Haftası’nı Aldırış Etme başlıklı bir film programıyla kutluyoruz. 1969’da gerçekleşen Stonewall İsyanı’nın başlamasında önemli rol oynayan Marsha P. Johnson'dan adını alan programda, gösterimi yapıldığı dönemlerde büyük ilgi görmüş üç önemli film yer alıyor.

Başkasının Eli: Şehir
Başkasının Eli: Şehir
21 Haziran 2019

Başkasının Eli, mesafelerin azaldığı, imkanların çoğaldığı toplumlarda, insanlar arasındaki mesafenin sorgulanmasını konu edinen filmlere odaklanıyor.

Berlin – Yuva Denilen Şehir
Berlin – Yuva Denilen Şehir
29 Mayıs - 3 Temmuz 2019

Deutsche Kinemathek küratörlüğünde hazırlanan Berlin – Yuva Denilen Şehir başlıklı program, izleyiciyi 20’nci yüzyılı çalkantılar içinde geçirmiş çok yönlü kentin 90 yıllık tarihini gözler önüne seren sinematografik bir yolculuğa davet ediyor. 

Başkasının Eli: Kasanova Geni
Başkasının Eli: Kasanova Geni
24 Mayıs 2019

Başkasının Eli, mesafelerin azaldığı, imkanların çoğaldığı toplumlarda, insanlar arasındaki mesafenin sorgulanmasını konu edinen filmlere odaklanıyor.

Hatıranın Peşinde
Hatıranın Peşinde
25 Nisan - 30 Mayıs 2019

9 filmden oluşan program, kimi zaman geçmişin hayaletlerinin, kimi zaman gün yüzüne çıkmamış gerçekliklerin, kimi zaman da toplumsal hafızanın izlerini hatıralar aracılığıyla süren karakterlerin hikâyelerini seyirci ile buluşturuyor.

Hayal Gücüm Benim Gücüm! 2019
Hayal Gücüm Benim Gücüm! 2019
20 Nisan - 27 Nisan 2019

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı özgünlük ve yaratıcılığın coşkusunu yansıtan bir program ile kutluyoruz.

Çin Sineması Zamanı
Çin Sineması Zamanı
19 Nisan - 25 Mayıs 2019

Çin Sineması Zamanı, işitsel, arşivsel ve kişisel alanlara eğilen film yelpazesiyle Çin sinemasının önemli seslerini, hikayelerini, mekanlarını, etkilerini ve motivasyonlarını birbirleriyle sıkı sıkıya örtüşen karelerde tanımlıyor.

Başkasının Eli: Kuzeydeki Tüm Şehirler
Başkasının Eli: Kuzeydeki Tüm Şehirler
18 Nisan 2019

Başkasının Eli, mesafelerin azaldığı, imkanların çoğaldığı toplumlarda, insanlar arasındaki mesafenin sorgulanmasını konu edinen filmlere odaklanıyor.

38. İstanbul Film Festivali
38. İstanbul Film Festivali
5 Nisan - 16 Nisan 2019
Pera Film, 38. İstanbul Film Festivali kapsamında Belgesel Kuşağı, Ulusal Kısa Film Yarışması, Cinemania, Ulusal Belgesel Yarışması bölümlerinin yanı sıra çeşitli film gösterimlerine ev sahipliği yapıyor.
38. İstanbul Film Festivali<br>Ulusal Belgesel Yarışması
38. İstanbul Film Festivali
Ulusal Belgesel Yarışması

5 Nisan - 16 Nisan 2019

Pera Film, 38. İstanbul Film Festivali kapsamında Belgesel Kuşağı, Ulusal Kısa Film Yarışması, Cinemania, Ulusal Belgesel Yarışması bölümlerinin yanı sıra çeşitli film gösterimlerine ev sahipliği yapıyor.

38. İstanbul Film Festivali<br>Cinemania
38. İstanbul Film Festivali
Cinemania

5 Nisan - 16 Nisan 2019

Bu bölüm sinema aşkından, “sinefil olmaktan”, “sinema tutkusundan” yola çıkıyor; sinema dünyasının en iyileri, yıldızları, yol gösterenleri, köşe taşları, anıtları burada buluşuyor…

38. İstanbul Film Festivali<br> Belgesel Kuşağı
38. İstanbul Film Festivali
Belgesel Kuşağı

5 Nisan - 16 Nisan 2019

Belgesel Kuşağı bölümünde yer alan, hafıza, çalışma, aile, moda, ekonomi, müzik, sinema ve yemek gibi farklı konuları işleyen bu filmler, toplumsal değişimleri ele alıp gerçeği belgelerken alışılmadık ve çarpıcı tarzlar izliyor..

38. İstanbul Film Festivali<br>Kısa Film Yarışması
38. İstanbul Film Festivali
Kısa Film Yarışması

5 Nisan - 16 Nisan 2019

Pera Film, 38. İstanbul Film Festivali kapsamında Belgesel Kuşağı, Ulusal Kısa Film Yarışması, Cinemania, Ulusal Belgesel Yarışması bölümlerinin yanı sıra çeşitli film gösterimlerine ev sahipliği yapıyor.

Başkasının Eli: İyi Olanlar
Başkasının Eli: İyi Olanlar
15 Mart 2019
Başkasının Eli, mesafelerin azaldığı, imkanların çoğaldığı toplumlarda, insanlar arasındaki mesafenin sorgulanmasını konu edinen filmlere odaklanıyor.
Değişen Perspektifler <br> Kadın Yönetmenlerden Kısalar
Değişen Perspektifler
Kadın Yönetmenlerden Kısalar

8 Mart - 30 Mart 2019

Bu seçkide, 18 kadın yönetmenin birbirinden farklı ve hayranlık uyandıran öyküleri, Yedi Kadın, Yedi Günah, Dünyadan Kısalar ve Türkiye’den Kısalar başlıkları altında sunuluyor.

Zaman Dilimleri
Zaman Dilimleri
6 Şubat - 17 Mart 2019

Program; kendi gerçekliğini yaşayabilmek için doğru zamanı bekleyenlerin, içinde yaşadığı zamanın doğrularına isyan edenlerin, dünyanın başka bir yerinde aynı anda neler yaşandığını merak edenlerin, bir günün 24 saat sürüyor oluşuna meydan okuyanların ve zamanın iyileştiriciliğine inananların hikayelerine ışık tutuyor.

İsyankar İmgeler<br> Sergey Parajanov
İsyankar İmgeler
Sergey Parajanov

9 Ocak - 17 Mart 2019

İsyankar İmgeler: Sergey Parajanov programı, yönetmenin sınır tanımayan hayalgücünün bir parçası olan filmleri ile yapıtlarından ilham alan sanatçıların tanıklıklarına yer veren belgesellerden oluşuyor.